Jeden wieczór, kilka nagród i statuetek, za którymi nierzadko stoją długie lata ciężkiej pracy, pasji i ambicji. Do tego duma z osiągniętych sukcesów i śmiałe plany na przyszłość – właśnie tak wygląda Stargardzka Gala Przedsiębiorczości. Za nami kolejna odsłona wydarzenia, podczas którego nagradzamy działające u nas biznesy. To zarówno wielkie, międzynarodowe koncerny, jak i lokalne, rodzinne firmy z wieloletnimi tradycjami. Już wiemy, co dopiszemy do listy Stargardzkich Produktów Lokalnych i kto otrzymał nagrodę im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku. Poznaliśmy również laureatów corocznego konkursu Stargardzkiej Izby Gospodarczej.
– Rozwój każdej dziedziny życia miasta podzielony jest na wiele etapów. W przypadku gospodarki najpierw konieczne było stworzenie solidnych fundamentów, na których konsekwentnie, od wielu lat budujemy potencjał dla biznesu w Stargardzie. W naszym mieście naprawdę czuć ducha przedsiębiorczości. To efekt wspólnej, wytężonej pracy. W budowaniu Stargardu swój udział mają wszyscy – międzynarodowi giganci, duże polskie firmy, liczne lokalne przedsiębiorstwa i stale rosnące grono ich klientów. Serdecznie gratuluję tegorocznym laureatom. Dziękuję również każdemu biznesowi, który u nas działa i dokłada swoją cegiełkę do rozwoju gospodarczego miasta – mówi prezydent Rafał Zając.
Stargardzki Produkt Lokalny:
– MOKU LAB sp. z o.o. – oxymel konopny (napój prozdrowotny) – kategoria Debiut Roku,
– AWTM sp. z o.o. – marka PRINTEDPARTS (druk i skanowanie 3D oraz przemysłowe projektowanie inżynieryjne) – kategoria Debiut Roku,
– Pracownia Optyczna Piotr Purchalak – rodzinna firma, działająca w Stargardzie od 1977 roku.
Nagroda im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku:
– Rarytas sp. z o.o. – producent krakersów i herbatników. Firma powstała w Stargardzie w 1960 roku. Rocznie z zakładu przy ul. Piłsudskiego wyjeżdża ponad 5000 ton produktów, które trafiają na półki sklepowe nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dodatkowo od 2023 roku krakersy JOY z burakiem wytrawne, z burakiem, czosnkiem i czarnuszką Veggie mogą się pochwalić tytułem Stargardzki Produkt Lokalny.
Gala Przedsiębiorczości to również okazja do wręczenia wyróżnień zwycięzcom konkursu organizowanego przez Stargardzką Izbę Gospodarczą:
1. Lider Stargardzkiego Biznesu:
– YOGA BALANCE Ewa Przygocka – mikro przedsiębiorstwo,
– CSU sp. z o.o. oddział Stargard – małe przedsiębiorstwo,
– Twoje Radio sp. z o.o. – małe przedsiębiorstwo
2. Produkt/Usługa Roku 2024
– Polski Instytut Tlenoterapii sp. z o.o. – produkt – komora normobaryczna OXYHUB,
– Restauracja Ratuszowa Grażyna Jurczyk – usługa – Salon Kobiet.
3. Inwestor Roku 2024
EURO MAX s.c. Małgorzata Sobolewska, Adam Sobolewski
4. Eksporter Roku 2024
MADROG CONSTRUCTION sp. z o.o.
Co roku SIG docenia również autora najlepszej pracy dyplomowej wśród uczelni należących do izby. Tym razem zdobywczynią pierwszej nagrody została Anna Świątczak, która zajęła się zagadnieniami związanymi z usprawnieniem procesu logistycznego z wykorzystaniem lean manufacturing. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Beata Falkowska-Kudła za pracę o kondycji finansowej spółek branży obuwniczej i odzieżowej notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obie panie uczęszczały do Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu – Akademii Nauk Stosowanych Wydział w Stargardzie.
Motywem przewodnim tegorocznej gali były lata 80. i 90. W ten klimat świetnie wpisali się artyści: DJ Busha, Anna Nuno, Marcin Wojciechowski i Norbert Śliwa. Były klasyczne, doskonale znane utwory, ale w nowych, świeżych aranżacjach. Imprezę poprowadzili: Arkadiusz Kocikowski i Ewelina Świergiel.
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Artykuł Przedsiębiorczy Stargard pochodzi z serwisu Stargard - Oficjalna strona miasta.
Wiadomość pochodzi ze strony https://stargard.eu/?p=81446