Kolejny ważny sukces sportowców z naszego miasta. Dryżyna U15 PGE Spójni Stargard zdobyła mistrzostwo Polski. Młodzi koszykarze spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem i jego zastępcą Ewą Sową, żeby opowiedzieć o drodze do zwycięstwa, podzielić się emocjami związanymi z wygraną i porozmawiać o planach na sportową przyszłość.
– Zdobycie mistrzostwa w sporcie drużynowym jest naprawdę wybitnym osiągnięciem. To wypadkowa wielu czynników. Niezwykle ważna jest determinacja całej drużyny. Na wspólny sukces pracuje każdy jej członek. Mówimy naprawdę o dużym wyzwaniu, które z powodzeniem pokonali młodzi koszykarze i ich szkoleniowcy. Musiały minąć ponad dwie dekady, żebyśmy znów mogli się cieszyć i świętować ten cenny tytuł zdobyty przez Stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.
Mistrzostwo Polski U15 zdobyła drużyna w składzie: Oliwier Stysło, Adrian Morawski, Kacper Sikorski, Mateusz Sobolewski, Nikodem Hajduk, Jędrzej Szagdaj, Jan Niespodziański, Wojciech Kisły, Wojciech Krupa, Kamil Kawczyński i Filip Finkowiat. W finale nasi koszykarze pokonali ekipę WKK Wrocław 83:67. Kilka tygodni po zdobyciu tytułu pojawiła się kolejna świetna wiadomość. Jędrzej Szagdaj otrzymał powołanie na konsultację szkoleniową do Młodzieżowej Reprezentacji Polski U15.
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Artykuł Złote chłopaki ze Spójni pochodzi z serwisu Stargard - Oficjalna strona miasta.
Wiadomość pochodzi ze strony https://stargard.eu/aktualnosci/zlote-chlopaki-ze-spojni/











