Już za chwilę uczniowie ze wszystkich szkół w Stargardzie rozpoczną upragnione wakacje. Przed nimi 2 miesiące odpoczynku od kartkówek, sprawdzianów, zadań i lektur. Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego prezydent Rafał Zając spotkał się z ósmoklasistami, którzy mogą pochwalić się najlepszymi wynikami w nauce. Dzięki sumiennej, wielomiesięcznej pracy zdobyli wysokie średnie ocen. Na swoich kontach mają również sukcesy w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Wielu z nich udziela się też społecznie i realizuje sportowe pasje.
– Znalezienie się w gronie najlepszych absolwentów to efekt ogromnej pracy, która – mam nadzieję – była również pełna pasji i przyjemności płynącej ze zdobywania wiedzy. Jestem pod wrażeniem wszechstronności naszej młodzieży. Prymusi osiągają sukcesy w wielu różnych dziedzinach, szlifują swoje talenty i jeszcze znajdują czas na pomoc drugiemu człowiekowi. To naprawdę imponujące, a jednocześnie inspirujące również dla nas, dorosłych. Tak świetne wyniki są także powodem do dumy dla nauczycieli i rodziców, którzy wytrwale wspierają młodych ludzi na wszystkich etapach rozwoju i zdobywania wykształcenia – mówi prezydent Rafał Zając.
Nagrody dostali ósmoklasiści:
Lena Pierzakowska – Szkoła Podstawowa nr 1, średnia ocen: 5,82,
Adam Kiriłow – Szkoła Podstawowa nr 2, średnia ocen: 5,82,
Michał Michalski – Szkoła Podstawowa nr 3, średnia ocen: 5,82,
Martyna Ćwiklak – Szkoła Podstawowa nr 4, średnia ocen: 5,53,
Zuzanna Arnister – Szkoła Podstawowa nr 5, średnia ocen: 5,71,
Ignacy Paweł Piechowiak – Szkoła Podstawowa nr 6, średnia ocen: 6,00,
Ignacy Szulski – Szkoła Podstawowa nr 7, średnia ocen: 6,00,
Emilia Malinowska – Szkoła Podstawowa nr 8, średnia ocen: 6,00,
Kalina Kucharska – Szkoła Podstawowa nr 9, średnia ocen: 5,35,
Blanka Jakszuk – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, średnia ocen: 5,74,
Laura Stamirowska – Szkoła Podstawowa nr 10, średnia ocen: 6,00,
Nataniel Owczarek – Szkoła Podstawowa nr 11, średnia ocen: 6,00.
Warto wiedzieć, że średnia ocen jest jednym z kilku kryteriów decydujących o przyznaniu nagrody prezydenta. Równie ważne były sukcesy w konkursach przedmiotowych, a także zaangażowanie w wolontariat i działania społeczne. Oprócz gratulacji i pamiątkowego dyplomu najlepsi absolwenci szkół podstawowych otrzymali również nagrodę finansową – 1000 zł. W tym roku uroczystość zorganizowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 10, którzy poprowadzili całość i przygotowali program artystyczny. Na scenie w Domu Kultury Kolejarza wystąpili młodzi ludzie z Dziesiątki i wokaliści z zespołu Rupaki z Młodzieżowego Domu Kultury.
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Artykuł Nasi prymusi pochodzi z serwisu Stargard - Oficjalna strona miasta.
Wiadomość pochodzi ze strony https://stargard.eu/aktualnosci/nasi-prymusi/






































