Kolejny odcinek obwodnicy północnej robi wrażenie. Prawie 600 m zupełnie nowej drogi, a do tego remont fragmentu ul. Stralsundzkiej dał kierowcom niemal kilometr komfortowej trasy. Zyskali też piesi oraz rowerzyści. Najnowsza część obwodnicy – w ciągu ul. Hanzeatyckiej, od ul. Stralsundzkiej do ul. H. Wieniawskiego – połączyła się z dwoma już istniejącymi. W sumie na 3 odcinkach wybudowaliśmy prawie 3 km tej ważnej dla Stargardu trasy.
Wzdłuż kolejnego fragmentu obwodnicy północnej nasadzono kilka tysięcy nowych roślin – 184 drzewa liściaste, 3179 krzewów, 888 bylin, a do tego 5000 m2 trawników. Inwestycję drogową uzupełniły chodniki, ciąg pieszo-rowerowy i kanalizacja deszczowa. Całość oświetlają energooszczędne latarnie, a przy przejściach dla pieszych i drogach dla jednośladów są dodatkowe lampy. Budowa następnego odcinka obwodnicy północnej była okazją do wyremontowania części ul. Polskiej. To fragment, który bezpośrednio łączy się z nową drogą. Wartość wszystkich prac to ponad 7 150 000 zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło prawie 4 300 000 zł. Wykonawcą była lokalna firma – BUDPAK Paweł Szubert ze Stargardu.
Najnowszy fragment obwodnicy północnej łączy się z gotowym odcinkiem od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. Z kolei tam już w 2023 roku zbudowana została droga od wiaduktu do ul. E. Orzeszkowej. Docelowo obwodnica zostanie włączona do fragmentu, który wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ta inwestycja połączy drogi krajowe nr 20 i 10, jak również wojewódzką 106 w kierunku Nowogardu.
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Artykuł Raz, dwa, trzy – obwodnica pochodzi z serwisu Stargard - Oficjalna strona miasta.
Wiadomość pochodzi ze strony https://stargard.eu/aktualnosci/raz-dwa-trzy-obwodnica/





